utorak, 21. maj 2024.

KUP EVROPE: Šabac poražen od BVSC-a na startu druge faze

U prvom kolu druge runde kvalifikacija za Kup Evrope, vaterpolisti Šapca poraženi su od mađarskog BVSC-a rezultatom 8:7. Šapčani su pružili jak otpor odličnoj mađarskoj ekipi, ali im je nedostajalo malo sreće u završnici da stignu do boda, pošto su u poslednjem napadu sa igračem više propustili šansu za izjednačenje.

Šabac će u naredna dva kola morati da bude bolji, kako bi se plasirao u četvrtfinale Kupa Evrope. U subotu od 12:15 igra protiv domaćeg Telimara, dok se u nedelju sastaje sa francuskim Strazburom.

BVSC je na označen kao prvi favorit u grupi zbog kvalitetnih partija u domaćem šampionatu. U prvoj rundi kvalifikacija Mađari su igrali na turniru u Novom Sadu, gde su bili bolji od Vojvodine. Šabac je pružio jači otpir, konstantno je bio rezultatski u igri, ali nije uspevao da dođe do izjednačenja.

U prvom kvartalu BVSC je stekao dva gola prednosti, a u nastavku i “+4”. Šabac je uspeo da svede zaostatak na gol razlike, ali se od kraja drugog perioda igralo gol za gol. Kristian Šulc je na nešto manje od tri minuta do kraja smanjio na 8:7, a Ognjen Vasović 17 sekundi pre kraja nije bio precizan za izjednačenje sa igračem više.

Kristian Šulc, kapiten Nikola Marković i Ivan Koptsev su postigli po dva gola, dok je BVSC do trijumfa vodio kapiten Matijaš Paštor sa tri gola.

Šabac – BVSC 7:8 (2:4, 3:2, 1:1, 1:1)

ŠABAC: Filipović, Vogel, Marković 2, Repanović, Kopcev 2, Žeželj, Ćetković, Stanić 1, Maraš, Šulc 2, Vasović, Tonković, Zeljković.

BVSC: Gjorke, Nađ 2, Čapo 1, Sabo, Batizi, Ag 1, Č. Mesaroš, Garfaš, Kovač, Paštor 2, Irmeš 1, M. Mesaroš, Kardoš.