utorak, 30. april 2024.

Zvezda savladala Monpelje na početku kvalifikacionog turnira Lige šampiona

Vaterpolisti Crvene zvezde napravili su prvi korak ka plasmanu u plej-of rundu kvalifikacija za Ligu šampiona, pošto su u prvom kolu kvalifikacionog turnira u Zagrebu pobedili francuski Monpelje rezultatom 11:7 (2:1, 3:2, 3:1, 3:3). Crveno-beli su pitanje pobednika rešili početkom četvrte četvrtine, kada su imali i “+7”, ali je Monpelje u završnici ublažio poraz.

Ekipa Aleksandra Filipovića u subotu od 18 sati igra protiv grčkog Apolona, koji je iznenadio domaću Mladost i posle preokreta je trijumfovao sa 10:9, pa će se do kraja kvalifikacionog turnira voditi velika borba za prva dva mesta, koja vode u treću rundu kvalifikacija za elitno evropsko takmičenje.

Uspešni na startu druge runde kvalifikacija bili su i srpski treneri. Živko Gocić je sa Solnokom bio bolji od Jadrana iz Herceg Novog rezultatom 11:9, dok je Stefan Ćirić sa francuskim Noazi la Sekom savladao Terasu 13:6. U grupi A, čiji mečevi se igraju u Solnoku, Vuljagmeni i Savona su odigrali nerešeno 10:10, dok je isti rezultat bio u Parizu, gde je Noazi domaćin, a bodove su podelili Breša i OSC. Najubedljivije je bilo na turniru u Splitu, gde je domaći Jadran porazio Primorac sa 16:7, dok je Barselona bila bolja od Oradee rezultatom 15:6.

VK Crvena zvezda - Kup Srbije 2020
(Foto: instagram.com/dragana.stj.photo)

Vodila se velika borba između Zvezde i Monpeljea u prvom poluvremenu. Odmah je jedan od četvorice hrvatskih igrača u redovima Monpeljea, Ivan Delaš, doneo prednost francuskom timu. Izjednačio je Bogdan Đurđić sa igračem više, da bi nešto kasnije, posle jako lepe akcije, za 2:1 pogodio Miloš Vukićević. Nizali su se napadi sa igračem više na obe strane, ali je tek tri i po minuta pre kraja prvog poluvremena Vukićević novim golom povisio na 3:2. Do kraja te četvrtine se igralo gol za gol, a Zvezda je preko Gavrila Subotića i Ivana Basare stigla do 5:3.

Duje Živković je vratio neizvesnost pogotkom za 5:4, da bi potom usledila velika serija Zvezde od čak šest golova u nizu i pitanje pobednika je bilo rešeno. Crveno-beli su se opustili u završnici, što je Monpelje iskoristio i smanjio na 11:7.

Gavril Subotić i Miloš Vukčević su sa po tri gola bili najefikasniji u redovima Zvezde, dok su Veljko Tankosić, Bogdan Đurđić, Vuk Milojević, Ivana Basara i Marko Radović postigli po jedan pogodak. Kod Monpeljea su se istakli Ivan Delaš i Uroš Kalinić sa po dva gola.

Crvena zvezda – Monpelje 11:7 (2:1, 3:2, 3:1, 3:3)

Crvena zvezda: Mišović, Tankosić 1, Đurđić 1, Subotić 3, Milojević 1, Basara 1, Vukićević 3, Radović 1, Aleksić, Gardašević, Rađen, Pješivac, Marković.

Monpelje: Andrić, Delaš 3, Mustur 1, Kalinić 1, D. Živković 1, Alfonso 1, Pio, Vilkot, Vazer, Ivanković, I. Živković, Spilijare, Garsija.