utorak, 14. maj 2024.

Kvalifikacije za Ligu šampiona 2023/24: Valmiera – Olimpija Ljubljana

Valmiera i Olimpija iz Ljubljane danas od 17 časova odigraće revanš meč prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona na stadionu „Jāņa Daliņa stadions„.

U prvoj utakmici rezultat je bio 2:1 za Olimpiju, koja je povela krajem prvog poluvremena zbog greške u zadnjoj liniji protivnika, iako je tokom prvog poluvremena imala presing i pokušavala da nađe put do gola. Potom, isti scenario nastavljen je i tokom drugog dela utakmice, predstavnik Slovenije pritiskao je predstavnika Letonije i uspeo da pronađe put do mreže za 2:0, ali je na sličan način gost smanjio tu prednost. Sve u svemu, očekivana pobeda Olimpije koja im je omogućila mirniji ulazak u ovaj meč.

Ovde očekujemo da Olimpija završi utakmicu u svoju korist, jer su pokazali da kvalitet imaju, a danas će biti u punom sastavu i sigurno da neće biti zadovoljni ispadanjem u 1. kolu kvalifikacija. Stoga, možda nas očekuje nešto zatvoreniji početak utakmice, a mi tipujemo „X2&1P0-1“ po kvoti 1.75.