ponedeljak, 06. maj 2024.

Međedović u glavnom žrebu Gštada

Srpski teniser Hamad Međedović obezbedio je plasman u glavni žreb ATP turnira u Gštadu koji je na programu sledeće nedelje. Međedović je u poslednjem kolu kvalifikacija savladao Fina Ota Virtanena. Rezultat je bio 2:0, po setovima 7:6 (7:5) 6:4.

Jako teška, ali na kraju se mora reći zaslužena pobeda Međedovića. Za razliku od svog protivnika Međedović je svoje prilike znao da iskoristi. Virtanen je tokom prvog seta maksimalno vršio pritisak na protivnika, imao brejk lopte, no nije ih iskoristio. Otišlo se u taj brejk u kojem mirnije ruke igra Međedović i koji taj deo igre dobija rezultatom 7:5.

U nastavku manje više slična priča. Virtanen više napada, ali ne pravi ništa konkretno. Na prvu mini krizu u svojoj igri Virtanen se nije snašao, što je Međedović iskoristio u sedmom gemu da napravi brejk i privede meč kraju.

Od srpskih tenisera pored Međedovića nalazi se i Miomir Kecmanović.