utorak, 07. maj 2024.

Monfis u finalu Sofije

Francuski teniser Gael Monfis prvi je finalista ATP turnira u Sofiji. Monfis je u polufinalu savladao Amerinakca Markusa Đirona rezultatom 2:0, po setovima 7:5 6:0.

Zaslužena pobeda Monfisa koji je dobio možda i lakše nego što se očekivalo. Ključan je bio prvi set u kojem je Điron propustio sijaset šansi. Amerikanac je prvi došao do brejka, poveo sa 4:2, ali nije uspeo da zadrži prednost brejka do kraja prvog seta. Monfis se u najboljem trenutku po njega vratio u meč i potpuno destabilizovao protivnika. Činilo se da će prvi set otići u taj brejk, ali Monfis je maksimalno pritisnuo protivnika i u 12. gemu došao do brejka koji mu je doneo i set.

Od tog trenutka igra Đirona se raspala. Amerikanac nije mogao ništa da pogodi, a sa druge strane Monfis je mirnom i strpljivom igrom skupljao poene i maskimalnim rezultatom rešio drugi set.

U velikom finalu Monfis će igrati protiv boljeg iz duela Siner/Krajinović.