četvrtak, 02. maj 2024.

Nadal rutinski do finala Rima

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u finale mastersa u Rimu. Nadal je u prvom polufinalu savladao Amerikanca Rejlija Opelku rezultatom 2:0, po setovima 6:4 6:4.

Rutinska pobeda za Nadala koji je od početka pa do kraja meča bio dosta bolji igrač. Meč je bio u egalu do sredine prvog seta. U četvrtom gemu Opelka je imao sjajnu priliku da napravi brej. Amerikanac je imao čak četiri brejk lopte, ali ih nije iskoristio. Za propuštene šanse je kažnjen veoma brzo, jer je Nadal već u sledećem gemu napravio brejk, koji mu je kasnije doneo set.

Drugi set donosi sličan scenario. Govor tela Opelke nije nagoveštavao da može do nekog preokreta, i samo se čekao trenutak kada će Nadal doći do novog brejka. To se dogodilo u trećem gemu kada je Nadal poveo sa 2:1 i do kraja meča bez većih problema sačuvao svoj servis.

U velikom finalu Nadal će igrati protiv boljeg iz dueal Đokovi/Sonego.