ponedeljak, 29. april 2024.

Nakon 120 minuta Italija ide dalje!

U Londonu smo videli 90 uzbudljivih minuta, a nakon toga 30 još uzbudljivijih, gde su Italijani nakon 0:0 u regularnom delu, savladali Austrijance 2:1 u produžecima. Tokom regularnog dela susreta, Italija je dominirala, naročito u prvom poluvremenu, gde je najbliži golu bio Ciro Immobile, koji je pogodio stativu šutem sa distance. U drugom delu igre, Italija je igrala dosta pasivnije, dozvoljavali su Austriji da zapreti, a Arnautović je postigao gol, koji je ponišen zbog ofsajda. Pred kraj drugog poluvremena viđena je još jedna sporna situacija, koja je, da nije bilo ofsajda, mogla da završi penalom za Austriju.

Kako su počeli produžeci, tako su Italijani dodali gas i već u 95. minutu Federico Chiesa daje gol za 1:0, potom u 105. minutu Matteo Pessina daje gol za 2:0, da bi Saša Kalajdžić u 114. minutu golom dao nadu Austriji da ipak mogu u četvrtinu finala. Nisu došli do 2:2, a Italija ide u narednu fazu Evropskog prvenstva, tj. u četvrtinu finala.

Slika: Printscreen (YouTube)