Poluvreme bez golova, pa 5 komada za 45 minuta!

Portugal je pobedio Ganu rezultatom 3:2, a nakon prvih 45 minuta, rezultat je bio 0:0. Rekli bismo da je momenat koji je promenio tok utakmice penal nad Kristijanom Ronaldom, iako smo mišljenja da start nije bio dovoljno oštar za kazneni udarac. Ronaldo je bio precizan i tako postigao gol na 5. Svetskom prvenstvu, postavivši rekord po tome na koliko je Mundijala uspeo da postigne gol.

Borila se Gana, i samo 8 minuta kasnije Andre Ayew je uspeo da izjednači. Dobro pozicioniranje i razvoj napada uticao je na to da Portugal uspe da povede ponovo, a gol je postigao Joao Felix. Treći gol za Portugal postigao je Rafael Leao, napadač Milana, ali Gana nije odustajala, te je Osman Bukari, igrač Crvene Zvezde, smanjio rezultat na 3:2, ali je na tome i ostalo.

Dobar prikaz Gane, potpuno različita igra u dva poluvremena, i čak 5 golova za 45 minuta nam dovoljno pokazuju da je u fudbalu sve moguće.

Slika: Printscreen (YouTube)