Selekcija Katara poražena je na otvaranju šampionata sveta od selekcije Ekvadora rezultatom 2:0, isti rezultat bio je na poluvremenu.

Selekcija Katara je meč počela u najjačem sastavu, dok je Ekvador počeo bez standardnog štopera Arbolede i veznog igrača Mene koji se oporavljaju od povreda.

Katar je počeo meč vrlo nervozno i pod pritiskom i već u šestom minutu smo videli gol Enera Valensije koji je poništen zbog ofsajda posle VAR pregleda.

U 16.minutu penal je skrivio golman Al Shab, dok je precizan sa penala bio napadač Ekvadora – Ener Valensija. Isti igrač bio je precizan i u 37.minutu posle sjajnog centaršuta Preciada. U drugom poluvremenu nešto bolja igra Katara, ali bez promene rezultata.