petak, 26. april 2024.

Poznat i poslednji polufinalista!

Engleska se vraća kući, a u polufinale ide Francuska, koja je uspela da slavi rezultatom 2:1. Golove za Francusku postigli su Aurelien Tchouameni u 17. minutu i Olivier Giroud u 78. minutu utakmice, dok je gol za Englesku postigao Harry Kane u 54. minutu, sa bele tačke.

Francuzi su u prvom poluvremenu odigrali povučenije nego što se to od njih možda očekivalo, a u drugom su bili konkretniji, svoje prilike su bolje realizovali, za razliku od Engleza, kojima su upravo penali dve najbolje prilike. Ruku na srce, na momente je delovalo kao da rezultat može da bude potpuno drugačiji, jer su izgledne prilike imali Francuzi, ali je i presing Engleza nekada bio visok, ali je kranji rezultat utakmica ostao 2:1.

Slika: Printscreen (YouTube)