nedelja, 28. april 2024.

[PREMIUM] ABA liga- poeni igrača (9. Decembar)

Fail

Od 18:30 u Laktašima će se odigrati meč zaostalog kola 7. runde kada se sastaju Igokea i FMP. Domaćini koji su učesnici i Lige Šampiona su favoriti sa hendikepom od 6 poena, dok se na utakmici očekuje oko 162 poena.

Gosti igraju u brzom tempu i imaju prilično lošu odbranu i po utakmici primaju prosečno 85 poena.

Činilo se da je Antabia Waller uhvatio ritam, sve do poslednjeg meča kada je imao očajan šut iz igre (1-10 pogođenih, za svega 2 poena). Pre ovog meča povezao je 3 u kojima je bio dvocifren sa 17, 17 i 11.

Prošle sezone je Waller u dresu Mornara protiv FMP-a postizao 14 (19 minuta) i 16 (16 minuta). U sezoni 2018-19. na oba meča je imao po 4 lične greške i igrao svega 8 i 14 minuta. U debitanskoj sezoni u ABA ligi 2016-17. imao je 15 i 10 poena.

Neke od poenterskih partija bekova protiv FMP-a ove sezone: Paige 14, Miller 23, Gordić 10, Ivanović 19, Cobbs 24, Jones 15, Drežnjak 13.

Ukoliko ne bude u problemu sa faulovima očekujemo ga na dvocifrenom broju poena.