[PREMIUM] Dva predloga iz liga Republike Irske zasnovane na izostancima igrača

Jedan tim će biti bez šestorice standardnih igrača, a ukupno fali sedam igrača, u drugom meču jedan tim bez trojice startera u defanzivnoj liniji tima uz još par izostanaka gde su prvi asistent tima i drugi strelac tima. Predložene kvote su 1,75 i 1,74.

Shamrock Rovers je tim koji se nalazi na 2.mestu sa učinkom od 9 pobeda, 6 remija i 3 poraza uz gol razliku 35:18. Na domaćem terenu ostvarili su skor 4 pobede, 3 remija i 2 poraza uz gol razliku 20:15. Od 9 domaćih mečeva samo se 2 puta desilo da ne prime gol na meču. Danas će im faliti šestorica standaradnih igrača tima, to su prvi golman Mannus (13u/0g/0a), S. Hoare (13u/1g/0a odbrana), u veznom redu nema T.Clarka (14u/4g/3a), potom N.Farrugia (17u/1g/1a), R. Towell (14u/4g/1a), a nema ni D. Watts (8u/0g/0a), u napadu J. Kennya (18u/4g/0a).

Dundalk je tim koji se nalazi na 5.mestu sa skorom 7 pobeda, 5 remija i 6 poraza uz gol razliku 25:24. Van svog stadiona ostvarili su skor 3 pobede, 2 remija i 4 poraza uz gol razliku 7:9. Na 6 od 9 gostovanja su postigli gol.

Mišljenje urednika: Domaći tim je u prethodna dva meča poražen od Cork City-a, a pre toga na domaćem terenue od Droghede koja je predposlednja i do tada je na 15 mečeva postigla 14 golova, a njima je dala 2, mišljenja smo da danas domaćin koji je oslabljen, a uz to prime redovno golove, može da primi gol od Dundalka, a igra G1+ plaća se odličnih 1,75.

2:0

Domaći tim Waterford zauzima 2.mesto na tabeli sa skorom 10 pobeda, 3 remija i 3 poraza uz gol razliku 38:14, posle Galwaya ubedljivo su najefikasniji tim lige, na svom stadionu imaju skor 4 pobede, 2 remija i 2 poraza uz gol razliku 20:9. Za današnji meč faliće im samo veznjak O’Keeffe (15u/0g/0a).

Što se tiče gosta, ekipa Treaty United nalazi se na 6.mestu sa 5 pobeda, 4 remija i 7 poraza uz gol razliku 21 dat i 25 primljenih golova, van svog stadiona imaju učinak 2-4-2 (11:8). Ono što je danas za njih veliki problem jeste izostanak nekoliko standardnih igrača, pre svega u odbrani tima, nema golmana C. Winna (3u/0g/0a), defanzivaca B. O’Riordan (16u/0g/1a igrač sa najvećom minutažom u odbrani), A. O’Donnell (13u/0g/1a treći igrač po minutaži u odbrani), M. Walsh (10u/0g/0a), vezni igrač Conor Barry (16u/0g/7a prvi asistent tima), a nema ni napadača i drugog strelca tima Success Edoguna (12u/3g/1a).

Mišljenje urednika: Odbrana gosta danas će biti sastavljena od momaka koji imaju od 17 do 22 godine jer najiskuniji igrači neće igrati, a igraju protiv jednog od najboljih napada lige, u prethodna dva meča primali su po 3 gola na domaćem terenu (0:3 oba puta) od prvog Galwaya i predposlednjeg Finn Harpsa, pa verujem da ovako oslabljenim domaći tim sigurno može do po jednog gola u oba poluvremena po kvoti 1,74 (D1P1+&2P1+)