nedelja, 05. maj 2024.

Sabalenka nastavlja pobednički niz, nova titula u Lincu

Beloruska teniserka Arina Sabalenka osvojila je titulu u Lincu. Korpulentna Beloruskinja je u velikom finalu savladala Belgijanku Eliz Mertens rezultatom 2:0, po setovima 7:5 6:2.
Sabalenka je osvojila treću titulu ove sezone, a desetu u karijeri.

Finale je bilo uzbudljivo iako to rezultat možda ne prikazuje. Bilo je uspona i padova na obe strane, a u prvom setu svoje prilike je bolje koristila Sabalenka. U ključnim trenucima ona je bila hrabrija, te je na kraju uspela da osvoji prvi set.

Osvajanje prvog seta je promenilo tok stvari na terenu. Sabalenka je bila dosta bolja igračica i već na startu je napravila brejk za 3:0. Ključni detalj meča je bio peti gem drugog seta, kada je Mertens propustila dve brejk lopte za potpuni povratak u meč. Nakon toga Belgijanka je pala, a Sabalenka je bez problema privela meč kraju.