četvrtak, 02. maj 2024.

Sarajevo osvojilo dva trofeja!

FK Sarajevo je osvojilo Kup Bosne i Hercegovine, ali i šampionat ove države, te je došao do prve duple krune od raspada Jugoslavije. Sarajevo je u finalu savladalo Široki Brijeg ukupnim rezultatom 3:1, dok je u prvenstvu nadigralo Zvijezdu 09 u 32. kolu i tako potvrdilo 3 boda prednosti u odnosu na drugoplasirani Zrinjski. Da bi Zrinjski bio prvi, morao bi da pobedi Zvijezdu uz 22 gola razlike u poslednjem kolu, a da Sarajevo izgubi od GOSK Gabele, koja je na poslednjem mestu. Ovakav scenario je nemoguć, tako da Sarajevo u poslednje kolo ulazi iščekivajući kraj

Sarajevo je ovako došlo do 4. titule prvaka države, a poslednji put je do titule prvaka države došlo u sezoni 2014/15, dok je došlo i do 6. titule prvaka Kupa.