petak, 26. april 2024.

Selekcija Engleske do 20 godina osvojila Svetsko prvenstvo!

Selekcija Engleske do 20 godina, pobedila je u finalu Svetskog prvenstva za igrale ispod 20 godina, selekciju Venecuele rezultatom 1:0 i tako prvi put posle 1966.godine osvojila titulu u nekoj od konkurencija.

Jedini gol na meču postigao je Kalver-Levin u 35.minutu meča, veliku šansu da dođe do iznjednačenja selekcija Venecuele je propustila u 73.minut kada je Penaranda oboren u šesnaestercu, a zatim preuzeo odgovornost i izveo penal, a golman Vudman je fantastično intervenisao i spaosao svoj tim.

Trenutak kada Engleska dolazi do gola!

Engleska je do titule stigla tako što je najpre u grupi slavila protiv selekcije Argentine 0:3 i Južne Koreje 0:1, uz nerešeno protiv Gvineje 1:1. U 1/8 finala savladana je Kosta Rika 1:2, dok je 1/4 finala savladan je Meksiko 0:1, a u polufinalu Engeska je bila bolja od Italije 1:3. Konačno slavlje donela im je pobeda u finalu nad Venecuelom.