subota, 27. april 2024.

Šest golova u Minhenu!

Iako nismo videli „7+“, kladioničarski rečeno, možda i najuzbudljivija utakmica ovogodišnjeg Evropskog prvenstva odigrana je u Minhenu, gde je reprezentacija Nemačke pobedila Portugal rezultatom 4:2.

Od samog početka Nemci su postavili igru tako da su išli na pobedu, ali je ipak Portugal iz kontranapada poveo, a na asistenciju Jote, Cristiano Ronaldo se upisao u strelce u 15. minutu. Nemci su preokrenuli golovima u 35. i 39. minutu, a isti se zvanično vode kao autogolovi. U 51. i u 60. minutu su Havertz i Gosens potvrdili pobedu Nemaca, a Jota se na gotovo šut Ronalda na gol, ipak nadovezao i upisao u strelce. Tokom čitave utakmice Nemačka je pokazivala koliko je dominantna, agresivna, puna ideja i načina kako da dođe do gola rivala. Svaki od 4 gola postigla je gotovo ušetavši se u gol rivala, što samo govori o tome koliko organizovano igra. U poslednjem kolu grupne faze igraće protiv Mađarske, a uz ovakvu igru, 3 boda su neizbežna.

Slika: Printscreen (YouTube)