utorak, 30. april 2024.

Sigurna pobeda Zvezde, Vojvodina posle velike borbe savladala Stari Grad

U subotu su odigrane još dve utakmice petog kola Super lige Srbije. Posle ubedljive pobede Šapca protiv Banjice (30:4), Crvena zvezda je došla do novih bodova trijumfom protiv Zemuna od 10:4, dok je u veoma zanimljivom susretu u Novom Sadu Vojvodina sa 12:10 porazila Stari Grad, koji je bio značajno oslabljen, a u završnici meča je imao vođstvo i šansu da stigne do prvih bodova u sezoni. Preostala dva susreta petog kola odložena su za sredinu novembar. Tada će se sastati Nais i Novi Beograd 11. April, odnosno Radnički i Partizan.

Zemun je parirao crveno-belima samo u prvih osam minuta. Zvezda je povela 3:2 u prvom periodu, a do poluvremena je uvećala svoju prednost i na veliki odmor otišla sa četiri gola razlike (6:2). U nastavku je tim Aleksandra Filipovića bez problema održavao razliku i došao do treće pobede. U tim su se vratili Ivan Basara i Endrju Mejvis, koji su bili zaraženi korona virusom, a po dva gola su postigli Gavril Subotić i Miloš Vukićević, dok je Đorđe Ljubenović bio trostruki strelac za Zemunce.

Mnogo neizvesnije je bilo u Novom Sadu, gde je Stari Grad, koji je bio bez Srđana Aksentijevića, Nikole Spasića i Luisa Araje, poveo 1:0, a potom se raspucao ruski vaterpolista, Ivan Gusarov, koji je sa tri gola preokrenuo na 3:1. U samoj završnici prvog perioda tim sa Dorćola je drugim pogotkom Alekse Popovića smanjio na 3:2, a ni u nastavku nije dozvoljavao Vojvodini da se rezultatski odvoji. Imala je u drugom periodu domaća ekipa dva gola prednosti, ali je Stari Grad stigao do 5:5, da bi potom u završnici prvog poluvremena Gusarov novim golom povisio na 6:5.

Početak treće četvrtine obeležila je bolja igra Novosađana, koji su stekli maksimalna tri gola prednosti. Oslabljeni gosti su uspeli da se vrate, priđu na 8:7, u četvrtu četvrtinu su ušli sa dva gola minusa (9:7), da bi potom preko Nikole Kovačevića i Luke Trajkovića stigli do potpunog preokreta i vođstva od 10:9. Ipak, Vojvodina je bila bolja u odlučujućim momentima i sa tri gola u nizu je stigla do bodova.

Najefiaksniji je bio Gusarov sa pet golova, dok je vaterpolista gostiju, Trajković, postigao četiri.

Vaterpolo Super liga Srbije – Peto kolo

Vojvodina – Stari Grad 12:10 (3:2, 3:3, 3:2, 3:3)

Bazen Slana Bara. Sudije: Golijanin, Raković-Krstonošić. Isključenja: Vojvodina 10, Stari Grad 9.

VOJVODINA: Gavrilović, Marić 2, Maksimović 1, Mitrović,Tintor, Vasin 1, Trapara, Tubić 2, Trkulja 1, Petrovski, Gusarov 5, Sredojević. Trener: Bilić.

STARI GRAD: Ivanović, Popović 2, Lazić, Kovačević 1, Giri, Arsin, Barbarez 1, Vasić 1, Maljković, Lalić, Trajković 4, Sekulić, Ilić, Gajić 1. Trener: Mijalkovski.

Zemun – Crvena zvezda 4:10 (2:3, 0:3, 2:3, 0:1)

Bazen „Vlaho Orlić“. Sudije: Putniković i Virijević. Isključenja: Zemun 7, Crvena zvezda 4. Peterci: Crvena zvezda 2 (2).

ZEMUN: Tanović, Puača, Jović, Vasiljević, Perković, Ljubenović 3, Mitrović, Mihailović, Jovanović, Popović, Stefanović, Vukazić, Srećković, Japundžić 1. Trener: Vukotić.

CRVENA ZVEZDA: Mišović, Basara, Kasum 1, Marković 1, Subotić 2, Milojević 1, Vićković 1, Radović 1, Vukićević 2, Aleksić, Smiljević, Stojanović, Vukićević, Mejvis 1. Trener: Filipović.