sreda, 08. maj 2024.

Sofija Kenin osvojila titulu u Lionu

Američka teniserka Sofija Kenin osvojila je titulu na turniru u Lionu. Do svoje četvrte titule u karijeri Sofija Kenin je došla nakon što je pobedila Nemicu Anu Lenu Fridsman rezultatom 2:1, po setovima 6:2 4:6 6:4.

Prvi set je protekao u potpuno dominaciji Sofije Kenin. Amerikanka se sjajno kretala, snažno udarala i može se reći da joj je sve polazilo za rukom. Fridsman nije imala rešenja za tu igru, i prvi set je izgubila za svega 25 minuta rezultatom 6:2.

I start drugog seta je pripao Amerikanki, koja je odmah na startu došla do brejka, ali ovoga puta Fridsman je imala odgovor. Nemica je momentalno uzvratila ribrejkom i stvari na terenu su počele da se menjaju. Nemica je preuzela inicijativu i brejkom u finišu seta došla do izjednačenja.

Iako je psihološka prednost bila na strani Fridsman ona to nije znala da iskoristi. Neočekivano, njen nivo tenisa je opao u odlučujućem setu, što je Kenin iskoristila i sa dva brejka uz jedan pretrpljeni došla do pobede i titule.