petak, 26. april 2024.

Španija i Nemačka su podelili bodove!

Španija i Nemačka su podelili bodove u okviru 2. kola grupe E, iako je rezultat mogao da bude i daleko veći od 1:1. Već na početku utakmice fudbaler Lajpciga, Dani Olmo, pogodio je prečku, a napadi su nastavili da se nižu. Interesantan detalj viđen je u 40. minutu, kada je Antonio Rudiger postigao gol, ali je isti poništen zbog ofsajd pozicije.

Drugo poluvreme je takođe bilo vrlo dinamično, postavljalo se pitanje koji će golman prvi da izvuče loptu iz svoje mreže. To je bio Manuel Neuer, kada je Alvaro Morata u 62. minutu bio precizan i doveo Špance do prednosti. U 83. minutu utakmice napadač Verdera, Niclas Fullkrug, koji je ušao kao zamena Thomasa Mullera, uspeo je da postigne pogodak za 1:1, a iako je bilo još prilika na obe strane, rezultat nije menjan.

Slika: Printscreen (YouTube)