ponedeljak, 29. april 2024.

Srbija U21 – Srbija U19 18-22

Rizman kup doneo nam je neverovatan početak sezone! Već na samom startu nove sezone u kojoj Ragbi 13 federacija Srbije obeležava 20 godina od ponovnog pokretanja ragbi lige u Srbiji, imali smo priliku da uživamo u izuzetno kvalitetnoj, zanimljivoj i neizvesnoj utakmici između dve raspoložene ekipe. Pobednik je odlučen tek u produžetku, jer je meč nakon 80 minuta završen nerešeno 18-18. U drugom minutu produžetka, Đorđe Krnjeta je prosto razorio odbranu mlade reprezentacije Srbije koja je u ovoj utakmici nastupala pod imenom Tim Džon i doneo pobedu juniorima. Svakako raduje podatak da je na današnjoj utakmi nastupilo čak 41 igrač iz 6 klubova (Crvene zvezde, Partizana 1953, Dorćol Tigrova svi Beograd, Radnički Niš, Morava Gepardi Leskovac, Car Dušan Silni Paraćin).

Juniorska reprezentacija Srbija, za koju je start u Rizman Kupu početak priprema za Evropsko Prvenstvo koje će se krajem avgusta i septembra ove godine, ako to situacija sa koronom dozvoli, održati u Italiji, nastupila je pod imenom Tim Bev. Start je bio furiozan i već u 6 minutu brzonogi Valenstino Milovanović je doveo svoju ekipu u vodstvo od 4-0. Osam minuta kasnije prednost za Tim Bev je udvostručio David Pilipović. U 18 minutu bude se i igrači Tima Džon, koji su nastupali na ovoj utakmici u crvenim dresovima. Najpe je prednost smanjena na 4-8 esejem Doroteja Dado Arnolda, a u 33 minutu rezultat je poravnat esejem Ivana Nikolića. Samo minut pre kraja prvog dela Srbija U21 esejem Velibora Karanovića dolazi u vodstvo od 12-8, što je ujedno i bio konačan rezultat prvog poluvremena.

Srbija U21 – Srbija U19 18-22 (18-18/12-8)

Rizman Kup. Stadion SC Inge. Igrano bez prisustva pubike. Sudija: Stefan Stamenić. Pomoćnici: Đorđe Divić, Karolina Blizanac (svi Beograd).

Poeni za Tim Džon: 4 eseja – Dorotej Dado Arnold 18 min, Ivan Nikolić 33 min, Velibor Karanović 39 min, Nikola Mladenović 46 min. Golovi: Dorotej Dado Arnold 1/3, Vladimir Bošković 0/1.

Poeni za Tim Bev: 5 eseja – Valentino Milovanović 6 min, David Pilipović 14 min, Stefan Simović 56 min, Đorđe Krnjeta 71 i 82 min. Golovi: Stefan Simović 1/4.

Tim Džon (Srbija U21): Luka Rašković, Nikola Mladenić, Uroš Ilić, Dorotej Dado Arnold, Vladimir Bošković, Uroš Golubović, Andrej Marinković, Nemanja Milutinović, Marko Šatev, Luka Nikolić, Marko Milinković, Uroš Stojković, Dimitrije Stanojlović. Rezerve: Veljko Đorđević, Luka Ilić, Milan Jaćimovski, Velibor Karanović, Uroš Popović, Ivan Nikolić, Jovan Anđelković, Ilija Stanić. Treneri: Nikola Srbljanin, Vukašin Šćepanović, Miloš Stamenković.

Tim Džon – Srbija U21

Tim Bev (Srbija U19): Valentino Milovanović, Luka Brašanac, Stefan Simović, Batrić Jevrić, Stefan Milenković, Lazar Stamenković, Mateja Nedeljković, Đorđe Krnjeta, Andrej Šušak, Strahinja Stoiljković, David Pilipović, Marko Jevđić, Enis Bibić. Rezerve: Lazar Bustić, Vladimir Dinić, Miloš Pavlović, Đorđe Vuković, Atanas Nešić, Branko Šabanović, Stefan Stanković. Treneri: Vladislav Dedić, Jasmin Bibić.