I ove takmičarske sezone pratimo kandidate za nacionalni tim u košarkaškim ligama širom cele planete…
NBA LIGA
Nikola Jokić (Denver Nagits)
Memfis – Denver 106:97 (23 p, 7 sk, 7 as, 3 izg.l, 4 bl za 33 min).
Memfis – Denver 108:106 (34 p, 11 sk, 5 as, 2 ukr.l, 2 izg.l za 35 min).
Denver – Hjuston 95:94 (28 p, 14 sk, 2 as, 2 ukr.l, 5 izg.l, 1 bl za 36 min).
Bogdan Bogdanović (Atlanta)
Atlanta – Vašington 118:111 (16 p, 6-4 za tri poena, 6 sk, 6 as za 34 min).
Bruklin – Atlanta 117:108 (8 p, 4 sk, 1 as, 3 ukr.l, 3 izg.l za 29 min).
Atlanta – Juta 98:116 (8 p, 5 sk, 2 as, 1 izg.l za 30 min).
Finiks – Atlanta 121:117 (18 p, 11-4 za tri poena, 7 sk, 2 izg.l za 29 min).
Nemanja Bjelica (Golden Stejt Voriors)
Golden Stejt – Šarlot 114:92 (8 p, 2 sk, 2 as, 2 ukr.l, 1 izg.l za 13 min).
Golden Stejt – Nju Orleans 126:85 (13 p, 7 sk, 3 as, 2 ukr.l, 3 izg.l, 1 bl za 18 min).
Golden Stejt – Hjuston 120:107 (9 p, 2 sk, 2 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 14 min).
Boban Marjanović (Dalas Maveriks)
Dalas – Majami 110:125 (1 sk, 1 izg.l za 2 min).
San Antonio – Dalas 108:109 (17 p, 10-8 za dva poena, 5 sk, 4 izg.l, 1 bl za 15 min).
Aleksej Pokuševski (Oklahoma Siti Tander)
LA Klipers – Oklahoma Siti 99:94 (9 p, 5 sk, 1 as, 1 ukr.l, 1 bl za 15 min).
LA Lejkers – Oklahoma Siti 104:107 (4 sk, 1 izg.l za 10 min).
Oklahoma Siti – San Antonio 99:94 (3 p, 5 sk, 2 izg.l za 18 min).
ITALIJA
Virtus Bolonja – Pezaro 88:75
Miloš Teodosić (Virtus Bolonja) – 2 p, 1 sk, 9 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 27 min.
ŠPANIJA
Baskonija – Unikaha 92:89
Vanja Marinković (Baskonija) – 13 p, 5 sk, 1 as, 2 ukr.l, 3 izg.l za 29 min.
Burgos – Manresa 82:90
Dejan Kravić (Burgos) – 13 p, 9 sk, 3 as, 1 ukr.l, 1 bl za 28 min.
Mursija – Fuenlabrada 99:76
Jovan Novak (Fuenlabrada) – 3 p, 1 sk, 6 as, 3 izg.l za 18 min.
Dušan Ristić (Fuenlabrada) – 2 p, 1 sk za 7 min.
Breogan – Gran Kanarija 76:66
Marko Luković (Breogan) – 15 p, 9 sk, 2 as, 1 bl za 30 min.
TURSKA
Anadolu Efes
Filip Petrušev (Anadolu Efes) – 2 p, 1 sk, 1 bl za 11 min.
Jalova – Fenerbahče 60:86
Marko Gudurić (Fenerbahče) – 6 p, 2 sk, 2 as za 21 min.
GRČKA
AEK – Kolosos 82:85
Stefan Momirov (Kolosos) – 14 p (7-4 za tri poena), 1 sk, 3 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 25 min.
Stefan Pot (Kolosos) – 16 p, 5 sk, 4 as, 3 izg.l za 24 min.
NEMAČKA
Bajern – Oldenburg 93:80
Vladimir Lučić (Bajern) – 14 p, 2 sk, 3 as, 1 bl za 24 min.
Alba – Miteldojčer 92:72
Nikola Rebić (Miteldojčer) – 15 p, 4 sk, 5 as, 4 izg.l za 28 min.
VTB LIGA
Uniks – CSKA 69:64
Nikola Milutinov (CSKA) – 2 p, 3 sk, 1 as za 11 min.
FRANCUSKA
Burž – Monako 88:63
Danilo Anđušić (Monako) – 11 p, 2 sk, 1 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 27 min.
POLJSKA
Spojnia – Zastal Zelena gora 53:96
Dragan Apić (Zastal) – 11 p, 7 sk, 2 as, 1 ukr.l, 1 bl za 14 min.
ABA LIGA
Zadar – Crvena zvezda mts73:83
Branko Lazić (Crvena zvezda MTS) – 6 p, 3 sk za 19 min.
Ognjen Dobrić (Crvena zvezda MTS) – 5 p, 2 sk, 1 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 24 min.
Nikola Kalinić (Crvena zvezda MTS) – 13 p, 3 sk, 5 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 29 min.
Dejan Davidovac (Crvena zvezda MTS) – 3 p, 1 sk, 1 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 18 min.
Ognjen Kuzmić (Crvena zvezda MTS) – 14 p, 4 sk, 1 izg.l za 18 min.
Luka Mitrović (Crvena zvezda MTS) – 11 p, 6 sk, 2 as, 1 izg.l za 23 min.
Aleksa Uskoković (Crvena zvezda MTS) – bez učinka za 8 min.
Stefan Lazarević (Crvena zvezda MTS) – 4 p za 8 min.
Partizan NIS– FMP 74:69
Nemanja Dangubić (Partizan NIS) – 5 p, 3 sk, 1 as, 1 bl za 17 min.
Rade Zagorac (Partizan NIS) – 4 p, 4 sk, 1 ukr.l, 1 izg.l, 3 bl za 17 min.
Aleksa Avramović (Partizan NIS) – 15 p, 3 sk, 4 as, 4 izg.l za 24 min.
Uroš Trifunović (Partizan NIS) – 8 p, 2 sk, 1 ukr.l za 14 min.
Balša Koprivica (Partizan NIS) –7 p, 9 sk, 1 as, 2 izg.l za 24 min.
Dušan Miletić (Partizan NIS) – 4 p za 5 min.
Mornar – Igokea 82:76
Stefan Đorđević (Igokea) – 4 p, 3 sk, 1 ukr.l, 1 izg.l za 15 min.
Dalibor Ilić (Igokea) – 22 p, 9 sk, 1 ukr.l, 3 izg.l za 38 min.
Aleksa Radanov (Igokea) – 8 p, 5 sk, 3 as, 1 izg.l za 31 min.
JUŽNA KOREJA
Miroslav Raduljica (Gojang Orions) –
Sonikbum – Gojang Orions 96:81 (9 p, 4 sk, 1 as, 1 ukr.l za 15 min).
Gojang Orions – LG Sakers 92:85 (2 p, 1 sk, 1 ukr.l za 7 min).
Gojang Orions – DB Promi 93:85 (24 p, 6 sk, 2 ukr.l, 4 izg.l za 27 min).
EVROLIGA
Crvena zvezda mts– Panatinaikos 81:48
Branko Lazić (Crvena zvezda mts) – 4 p, 1 sk, 1 as za 11 min.
Ognjen Dobrić (Crvena zvezda mts) – 8 p, 4 sk, 3 as, 2 izg.l za 22 min.
Nikola Kalinić (Crvena zvezda mts) – 10 p, 2 sk, 3 as, 2 izg.l za 23 min.
Dejan Davidovac (Crvena zvezda mts) – 8 p, 4 sk, 1 as za 17 min.
Ognjen Kuzmić (Crvena zvezda mts) – 7 p, 8 sk, 1 as, 3 ukr.l za 22 min.
Luka Mitrović (Crvena zvezda MTS) – 8 p, 3 sk, 3 as, 4 izg.l za 18 min.
Aleksa Uskoković (Crvena zvezda MTS) – 2 p, 5 sk, 2 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 16 min.
Stefan Lazarević (Crvena zvezda MTS) – 2 sk, 1 as za 16 min.
Anadolu Efes – Zenit 79:90
Vasilije Micić (Anadolu Efes) – 6 p, 4 as, 2 ukr.l, 2 izg.l za 27 min.
Filip Petrušev (Anadolu Efes) – 9 p, 1 sk, 1 izg.l za 12 min.
CSKA – Fenerbahče 82:91
Marko Gudurić (Fenerbahče) – 13 p, 2 sk, 2 as, 1 ukr.l za 24 min.
Bajern – Real 76:80
Vladimir Lučić (Bajern) – 7 p, 3 sk, 1 ukr.l, 2 izg.l, 1 bl za 35 min.
Ognjen Jaramaz (Bajern) – bez učinka za 1 min.
Baskonija – Makabi 69:87
Vanja Marinković (Baskonija) – 1 sk za 6 min.
Olimpijakos – Monako 86:65
Danilo Anđušić (Monako) – 11 p, 4 sk, 1 as, 1 ukr.l, 1 izg.l za 27 min.
EVROKUP
Partizan NIS– Huventud 68:67
Alen Smailagić (Partizan NIS) – 7 p, 3 sk, 3 as, 3 izg.l za 29 min.
Nemanja Dangubić (Partizan NIS) – 3 p, 1 sk, 1 as, 1 izg.l za 17 min.
Rade Zagorac (Partizan NIS) – 4 p, 3 sk, 1 izg.l za 16 min.
Aleksa Avramović (Partizan NIS) – 4 p, 2 sk, 2 as, 3 ukr.l, 1 bl za 18 min.
Balša Koprivica (Partizan NIS) – 4 p, 4 sk, 2 izg.l, 1 bl za 7 min.
Budućnost – Virtus Bolonja 86:82
Miloš Teodosić (Virtus Bolonja) – 8 p, 1 sk, 6 as, 1 ukr.l, 2 izg.l za 25 min.
Izvor: KSS