ponedeljak, 29. april 2024.

Superliga Srbije: Ubedljive pobede večitih

Crvena Zvezda je slavila na gostovanju u Lučanima sa 1:5. Mladost je povela golom Bojovića već u 8. minutu, ali je Zvezda izjednačila u 30. minutu. U drugom poluvremenu crveno – beli su još 4 puta tresli mrežu Lučanaca. Najbolji akter utakmice bio je Katai koji je upisao het trik, a u strelce su se upisali i Kanga i Ivanić.

Partizan je ugostio Vojvodinu i slavio sa 4:1. Do poluvremena je vodio sa 2:0 golovima Pantića i Meniga. Na startu drugog poluvremena Vojvodina je ublažila prednost Partizana golom Simića. Međutim, crno – beli nisu dozvolili preokret već su golovima Rikarda Gomeša i Jojića povećali prednost do konačnih 4:1.

Partizan je zadržao 6 boda prednosti u odnosu na Crvenu Zvezdu uz činjenicu da crveno – beli imaju utakmicu manje. Večite rivale u četvrtak čekaju obaveze u Evropi. Crvena Zvezda će ugostiti Ludogorec u 5. kolu Lige Evrope, dok će Partizan gostovati Flori u 5. kolu Lige Konferencija.