Tip “I1-2&GG” za danas – 23. maj 2022.

U okviru rubrike “tip “I1-2&GG” za danas” trudićemo se da što češće postavljamo predlog koji je iz naše perspektive interesantan za dati dan. Reč je o tome da u prvom poluvremenu treba da bude jedan ili dva gola, a ukupno u toku cele utakmice obe ekipe treba da postignu makar po gol. Dakle, ukoliko je rezultat već na poluvremenu tačno 1:1, tip je dobitan, što je idealan scenario za ovaj predlog. Ipak, to je samo jedna varijanta, a opcije su razne.

21:00 Zamalek – Aswan SC (Egipat – Egypt Cup)
Dve ekipe koje su stigle do polufinala Kupa, gde se sigurno nijedna neće predati, bez obzira na to kako to kvote „nalagale“. Verovatno i dosta neočekivano da se pored Šveđana i Norvežana upravo Egipćani nađu u ovoj rubrici, ali ćemo danas dosta rizikovati i pokušati sa predlogom koji verovatno nema mnogo šanse za prolaz. Ovo su dve ekipe koje do sada nisu igrale „GG“ međusobno, na poslednjih 8 duela, od 2015. godine, igrali su „NG“. Ta tradicija nekada mora da bude srušena, a zašto da ne bude baš večeras, kada je ulog veliki, a gosti, koji su autsajderi, su u pobedničkom naletu. Oni jesu drugoligaši, ali su gotovo sigurno od naredne sezone u najelitnijem rangu egipatskog fudbala, i ako će neko da se usudi da napravi čudo, možda su to baš oni.