subota, 04. maj 2024.

Tip “I1-2&GG” za danas – 9. jul 2022.

U okviru rubrike “tip “I1-2&GG” za danas” trudićemo se da što češće postavljamo predlog koji je iz naše perspektive interesantan za dati dan. Reč je o tome da u prvom poluvremenu treba da bude jedan ili dva gola, a ukupno u toku cele utakmice obe ekipe treba da postignu makar po gol. Dakle, ukoliko je rezultat već na poluvremenu tačno 1:1, tip je dobitan, što je idealan scenario za ovaj predlog. Ipak, to je samo jedna varijanta, a opcije su razne.

17:30 Degerfors – Norrkoping (Švedska – Allsvenskan)
Prvenstvo Švedske je uveliko u toku, a duel koji izdvajamo za danas odabrali smo zbog tradicije. Naime, na poslednjih 6 međusobnih duela ove dve ekipe, oba tima su postigla makar po gol. Istina, to nisu bili dueli koji su igrani skoro, osim poslednja dva iz 2021. godine. Međutim, ono što nam je posebno interesantno jeste da je Degerfors postigao svega 9 golova na dosadašnjih 12 utakmica, a verujemo da će ta statistika makar malo da se poboljša, samo je pitanje vremena. Igra kod kuće protiv ekipe koja na strani prima golove (samo 1 na poslednjih 6 nisu primili gol), te se nadamo da će domaći tim danas da proigra, a i gosti bi mogli da pokušaju da poprave gol razliku na ovoj utakmici, jer Degerfors prima mnogo golova.