nedelja, 19. maj 2024.

Trijumf hokejaši Srbije na startu SP

Hokejaška reprezentacija Srbije pobedom je startovala na svetskom prvenstvu druge divizije A grupe koje se igra u holandskom gradu Tiburgu. Na startu je pobeđena Belgija rezultatom 4:1.

Strelci za Srbiju su bili Petar Novaković u 15. I 53.minutu, Kerezović u 22.minutu i Sretović u 39.minutu. Utešan gol za Belgiju je postigao Bili Denis u 31.minutu.

To je gotovo sve što su Belgijanaci uradili na ovom meču, pošto su igrači Srbije kontrolisati meč celim svojim tokomiljenim o time dokazali da se nalaze u odličnoj formi.

U ostalim utakmicama je Australija bila bolja od Island, dok je domaćin Holandija trijumgovala nad Kinom.

U drugom kolu će Srbija sutra igrati protiv Kine, a ta utakmica je na programu od 16:30 po našem vremenu.