nedelja, 05. maj 2024.

Žaber izbacila aketuelnu šampionku Vimbldona!

Vimbldon će dobiti novu šampionku. Za to se pobrinula Tunižanka Ons Žaber koja je savladala aktuelnu šampionku Elenu Ribakinu. Rezultat je bio 2:1, po setovima 6:7 (5:7) 6:4 6:1.

(1) Wimbledon on Twitter: „Redemption. In a reverse of last year’s final, @Ons_Jabeur defeats Elena Rybakina 6-7(5), 6-4, 6-1 #Wimbledon https://t.co/Y5aZtYLEne“ / Twitter

Bio je to još jedan u nizu veoma kvalitetnih mečeva Žaber. U prvom setu sitnice su odlučivale. Viđena su četiri brejka, dva na obe strane pa se išl

Gubitak prvog seta nije mnogo uticao na igru Žaber u nastavku seta. Ključan je bio peti gem drugog seta u kojem je Žaber spasila tri brejk lopte. Nakon toga momentum se okrenuo na njenu stranu. Dobila je na samopouzdanju, počela da napada i do brejka dolazi u desetom gemu koji joj automatski donosi izjednačenje.

Nakon izjednačenja bilo je evidetno da je Ribakina u problemu. Žaber je nanjušila strah kod protivnice i brejkom otvorila set. Slično kao u drugom setu ključan je bio peti gem. Ponovo Ribakina ne koristi dve brejk lopte i za to biv

Žaber će za plasman u finale igrati protiv Beloruskinje Arine Sabalenke koja je nešto ranije savladala Amerinkanku Medison Kiz.