petak, 03. maj 2024.

ZOI, 6. dan: Nastupali Srbi, Nemci vode, Kanađaninu olimpijski rekord

Nevena Ignjatović je zauzela je 26. mesto u veleslalomu na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu, dok je zlatnu medalju u toj disciplini osvojila Amerikanka Mihaela Šifrin. Ignjatović je trku završila rezultatom 2:25,40 minuta, sa 5,38 sekundi zaostatka za pobednicom.

Srpski skijaš Marko Vukićević zauzeo je 41. mesto u spustu, Marko Stevović trku je završio na 51. mestu , dok je zlatnu medalju na ZOI u osvojio Aksel Lund Svindal.

Nemci su sa 12 medalja i 7 zlata lider po oba segmenta. Najverniji pratioci sa po 11 medalja su Holandija i Norveška.

Kanadski takmičar Ted Jan Blumen osvojio je zlatnu medalju u brzom klizanju na 10.000 metara. Blumen je pobedio novim olimpijskim rekordom od 12:39,77 minuta.