četvrtak, 25. april 2024.

Argentinci se revanširali Hrvatskoj

Argentina je savladala selekciju Hrvatske rezultatom 3:0 i tako im se revanširala, te se našla u finalu Svetskog prvenstva. San za Mesija je i dalje živ, a večeras će saznati protiv koga će igrati u nedelju. Utakmica je počela mirnijim tempom, da bi Livaković napravio penal kada je natrčao na Alvareza, a Mesi je bio precizan za 1:0. Tada je bilo očigledno da je Hrvatska psihički pala, a Argentinci su uspeli da povedu i sa 2:0, gde je upravo mladi Alvarez bio strelac.

Tokom drugog poluvremena situacija je bila jasna, Hrvati su pokušali da prete, ali bez većeg uspeha. Gol je u 69. minutu postigao Alvarez na asistenciju Mesija i tako postavio konačnih 3:0. Možda je za Hrvatsku najbliži golu bio Lovren nakon kornera u završnici meča, ali Hrvati nisu uspeli da „načnu“ mrežu Argentine.

Slika: Printscreen (YouTube)