subota, 18. maj 2024.

Bajern je razbio Keln u gol-trileru

Bajern je pobedio Keln sa 3: 2 na Allianz Areni u meču drugog kola Prve Bundeslige. Svih pet golova na utakmici postignuto je u drugom poluvremenu.

Meč je počeo minutom ćutanja u znak sećanja na nedavno preminulog legendarnog napadača Bavaraca Gerda Mullera.

Kiša u Minhenu otežala je akcije oba tima, ali su odigrali dobru utakmicu, posebno u drugom poluvremenu. Robert Levandovski doveo je domaćine u prednost u 50. minuti nakon sjajne asistencije Jamala Musiale. Serge Gnabri je u 59. minutu postigao gol za 2: 0, ali su u 60. i 62. Anthoni Modest i Mark Ut postigli pogodak za 2: 2. U 71. Serge Gnabri je vratio vođstvo domaćina u rezultatu, a ovo se pokazalo kao poslednji gol na meču.

Bavarci su sa Borusijom završili rezultatom 1: 1(Monchengladbach) kao gosti na startu, a ranije ove nedelje pobedili su Borussiju (Dortmund) sa 3: 1 za Superkup Nemačke.

„Jarčevi“ iz Kelna započeli su novu sezonu pobedom od 3: 1 na svom terenu protiv Herte (Berlin) pre nedelju dana.