Selekcija Argentine uspela je da se vrati posle šokantnog poraza od Saudijske Arabije u prvom kolu i posle pobede nad Meksikom, sada su savladali i Poljsku sa 2:0.

Prvu šansu na meču propustio Lionel Messi u 11. minutu kada je njegov šut odbranio golman Poljske, u 29. minutu Alvarez je imao novu šansu, ali je njegov udarac blokiran, ali je odbitak došao do Acune čije je šut otišao pored desne stative. U 36. minutu VAR, dosuđen je sumnjiv penal za Argentinu – odgovornost je preuzeo Messi, ali je njegov slab šut odbranio golman Szczesny. Poslednja šansu imao je Julian Alvarez u 43. minutu. Početkom drugog poluvremena, na asistenciju Nahuel Moline, Mac Allister je sjajno uputio udarac ka levoj stativi i pogodio malu mrežu. U 50. minutu Kamil Glik je odlično šutirao glavom, ali je lopta prošla tik pored leve stative gola Argentine. U 67. minutu drugi gol za Argentinu, Julian Alvarez iskoristio je dodavanje Enza Fernandeza i uputio odličan udarac u suprotne rašlje gola Poljske. U 71. minutu još jedan šansa za Mesija, ali je šutirao direktno u golmana Poljske. U 73. minutu još jedna sjajna šansa za Alvareza, ali je šut otišao pored gola. Do kraja meča igralo se na sredini terena, a poslednju šansu imao je Lautaro Martinez koji je šutirao pored leve stative gola. Do kraja meča nije bilo više velikih šansi. Argentina je zauzela prvo mesto u grupi, dok će Poljska nastaviti takmičenje sa drugog mesta i čeka je megdan protiv Francuske.