četvrtak, 28. mart 2024.

Meksiko slavio, ali nije prošao dalje!

Meksiko i Saudijska Arabija odigrali su jako zanimljiv meč, naročito u drugom poluvremenu, kada je Meksiko napadao konstantno, dok je tim iz Azije pokušavao da se vrati u meč. Utakmica je završena 2:1 za Meksiko što je dovoljno samo za 3. mesto u grupi, dok je Saudijska Arabija posle senzacionalne igre i pobede nad Argentinom ostala bez ijednog boda iz naredna dva meča, ali svakako da se nisu obrukali i bili su jedan od prijatnijih timova za gledanje.

Golove za Meksiko postigli su Martin u 47. minutu na asistenciju Montesa posle kornera, da bi u 52. minutu pogodio i Chavez iz slobodnog udarca, fantastičnim udarcem sa preko 25m. Do kraja meča dva poništena gola Meksika zbog ofsajd pozicija, a počasni pogodak Saudijske Arabije u 95. minutu delo je Al Dawsaria posle duplog pasa sa Bahrebiem.