Hrvatska je u polufinalu!

Hrvatska je uspela da se domogne polufinala, pobedivši prvog favorita za titulu, selekciju Brazila. Iako je tokom prvih 90 minuta bilo 0:0, Brazilci su u 106. minutu utakmice, tj. u prvom minutu nadoknade prvog produžetka, uspeli da povedu golom Neymara.

Hrvatska je uspela da dođe do remija golom Bruna Petkovića golom u 117. minutu, te su sa 1:1 uspeli da dođu do penala.

Hrvatska je još jednom pokazala koliko je taktički spremna, kvalitetna i koliko su spremni za izvođenje penala. Oni su i kroz prošlo Svetsko prvenstvo pokazali koliko su disciplinovani i da umeju da odigraju protiv svakoga, te ako su uspeli da izbace prvog favorita, za njih limita nema.

Svakako da je heroj Hrvatske i golman Dinama iz Zagreba, Dominik Livaković, koji je i protiv Japana, ali i protiv Brazila, bio fenomenalan tokom utakmice, ali i izvođenja jedanaesteraca.

Slika: Printscreen (YouTube)