četvrtak, 09. maj 2024.

Kiristea preokretom do finala u Strazburu

Rumunska teniserka Sorana Kiristea plasirala se u finale WTA turnira u Strazburu, nakon što je savladala Poljakinju Magdu Linet. Posle borbe koja je trajala 131 minut, Kirstea je slavila rezultatom 2:1, po setovima 3:6 6:4 6:2.

Prvi set je otišao na stranu Magde Linet. Poljakinja je bila dosta sigurnija i brejkom u četvrtom gemu je osigurala prvi set.

Drugi set takođe donosi dosta bolju igru Poljakinje. Linet je u dva navrata imala brejk prednost, ali nikako nije uspela da taj isti brejk potvrdi. Za propuštene šanse je na kraju kažnjena, jer je Kiristea brejkom u desetom gemu došla do izjednačenja.

Od tog trenutka stvari na terenu su se drastično promenile. Kiristea je dominirala u igri, a prelomni trenutak šesto gem kada je Kiristea napravila brejk i kasnije bez većih problema privela meč kraju.

Za titulu u Strazburu Kiristea će igrati protiv bolje iz duela Krejčikova/Najmejer.