utorak, 07. maj 2024.

Kvalifikacije za Ligu šampiona 2023/24: Ludogorets – FC Ballkani

Ludogorec i Balkani igraće večeras od 20 časova u okviru revanš utakmice 1. kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Nakon prvih 90 minuta, Balkani ima prednost od 2:0, a bugarski tim će na stadionu „Huvepharma Arena“ u Razgradu probati da se vrati u igru.

Rezultat prve utakmice bio je 2:0 za Balkani i Ludogorec će sada imti zadatak da tu prednost anulira. Krenuo je bugarski tim ofanzivno u prošlom meču, ali je i Balkani napadao, čak i više od bugarskog šampiona, te su pred kraj prvog poluvremena došli i do prednosti. Već na početku drugog poluvremena su iskoristili prekid i loše postavljenu odbranu Ludogoreca i tako povećali prednost na 2:0. Pokušavali su Bugari, bili blizu, pogodili i stativu, ali im je pogodak nedostajao.

Veliko je iskustvo na strani domaćeg tima, igranje u Evropi, a sada igraju i pred svojim navijačima, te nam predlog „D2+“ po kvoti 1.45 deluje kao realna opcija, jer u svakom drugom slučaju oni ispadaju već u 1. kolu.