utorak, 07. maj 2024.

Pregled 24. kola nemačke Bundeslige

Tokom petka, subote i nedelje odigrane su utakmice u okviru 24. prvenstvenog kola prvog ranga nemačkog fudbala „Bundesliga“. Na devet susreta ovog kola postignuto je ukupno 24 golova.

Bayer Leverkusen 1:1 Werder Bremen

Ekipa Bajer Leverkuzena je tokom nedelje otpustila trenera Rodžera Šmita i na njegovo mesto imenovala, Tajfuna Korkuta, ali ni to nije pomoglo „Farmaceutima“ da zabeleže pobedu. Pred svojim fanovima na „Bay Arena“ odigrali su samo 1:1 sa Verderom iz Bremena, iako su poveli već u sedmom minutu igre preko K.Voland-a. Rezultat je poravnao, Čileanac C. Pizzaro (kojem je ovo bio 200. nastup za „Zeleno-bele“), a domaći su imali priliku da ipak pobede na ovom duelu (iako su u poslednjim minutima meča ostali bez isključenog Wendell-a), ali u 96. minutu štoper Leverkuzena, O.Toprak nije realizovao jedanaesterac. Sada se Bajer Leverkuzen nalazi na 10. mestu sa 31. osvojenim bodom, dok je Verder na 15. poziciji sa 26 sakupljenih bodova.

Bayern Munchen 3:0 Frankfurt

Aktuelni prvak Nemačke, ekipa Bajern Minhena je rutinski savladala sa 3:0 Frankfurt i tako osvojila nova tri boda. Golove za „Bavarce“ postiglu su : R.Lewandowski dva gola (te je tako Poljak stigao do 100 golova u dresu minhenskog tima), a u strelce se upisao i Brazilac D.Costa. Bajern je i dalje prvoplasirani tim lige sa 10 bodova prednosti u odnosu na najbližeg pratioca, dok je Frankfurt na 6. mestu sa 35 osvojenih bodova, kome je ovo bio peti poraz u nizu u nacionalnom prvenstvu.

Darmstadt 2:1 Mainz

Darmštat je na svom terenu slavio protiv ekipe Majnca rezultatom 2:1, a svi golovi postignuti su u prvih 45 minuta igra. Golove za domaćine postigli su A.Sulu i S.Sam, dok je za goste to učinio R.Quaison. U nastavku nije bilo golova, ali je bilo crvenih kartona u obe ekipe. U domaćim redovima „pocrveneo“ je M.Vrančić, dok je za goste isključen S.Bell. Darmštat je i dalje poslednjeplasirani tim lige sa svega 15 osvojenih bodova, dok je Majnc sada na 12. mestu sa 29 osvojenih bodova.

Freiburg 1:1 Hoffenheim

Timovi Frajburga i Hofenhajma podelili su po jedan bod, jer je njihova utakmica završena bez pobednika (1:1). Frajburg je poveo u 56. minutu preko M.Phillip-a, dok je četiri minuta kasnije konačan ishod postavio A.Kramarić. Frajburg posle ovog kola zauzima osmu poziciju na tabeli sa 34 osvojena boda, dok je Hofenhajm na četvrtom mestu (koje vodi u kvalifikacija za plasman u Ligu Šampiona) sa 42 sakupljena boda.

Hertha Berlin 2:1 Borrusia Dortmund

Ekipa Herte iz Berlina napravila je najveće u ovom kolu, jer su pred svojom publikom pobedili favorizovanu ekipu, Tomasa Tuhela. Herta je povela golom S.Kalou-a, a rezultat je poravnao Gabonac, P.E.Aubameyang. Pobedu domaćinima svojim pogotkom doneo je u 71. minutu utakmice M.Plattenhardt. Herta je i dalje na petom mestu na tabeli (koje vodi direktnu u grupnu fazu Lige Evrope), dok su „Milioneri“ zadržali treću poziciju.

RB Leipzig 0:1 Wolfsburg

Volzburg je kao gost minimalnim trijumfom odneo sva tri boda sa gostovanja ekipi Lajpciga. Jedini pogodak na ovoj utakmici postigao je napadač „Vukova“, M.Gomez u 9. minutu igre. Lajpcig je i pored poraza ostao na drugoj poziciji na tabeli sa 10 bodova manje u odnosu na lidera, ekipu Bajern Minhena, dok je Volzburg na 14. mestu na prvenstvenoj tablici.

Ingolstadt 2:2 FC Koln

U najefikasnijoj utakmici ovog kola, ekipe Ingolštata i Kelna osvojili su po jedan bod, nakon remija rezultatom 2:2. Golove za domaćine postigli su D.Lezcano i R.Bregerie, dok je u redovima gostiju dvostruki strelac bio A.Modeste. Ingolštat zauzima pretposlednje mesto na tabeli sa 19 osvojenih bodova, dok je Keln na sedmoj poziciji sa do sada 34 sakupljena boda.

Schalke 04 3:0 Augsburg

Tim Šalkea 04 je na svom terenu ostvarioizuzetnu ubedljivu pobedu protiv Augzburga, rezultatom 3:0. Svi golovi postignuti su u prvom poluvremenu, a u listu strelaca su se upisali : G.Burgstaller (dva puta) i D.Caligiuri. Priliku da utakmicu napravi uzbudljivom propustio je fudbaler gostiju P.Verhaegh koji je pri rezultatu 2:0, nije uspeo da sa 11 metara savlada golmana domaćih. Šalke se sada nalazi na 11. mestu na tabeli sa 30 osvojenih bodova, dok je Augzburg na trinaestoj poziciji sa dva boda manje.

Hamburger SV 2:1 Borrusia Monchengladbach

U poslednjoj utakmici 24. kola Prve lige Nemačke „Bundesliga“, tim Borusije iz Mehengladbaha je kao gost pretrpeo poraz od domaćeh Hamburgera, rezultatom 2:1. Gosti su ipak poveli na ovom susretu preko A.Christensen-a, ali su pobedu Hamburgeru doneli svojim pogotcima F.Kostić i B.Wood. Hamburger se nalazi na 16. mestu na tabeli (koje vodi u baraž za opstanak u eliti), dok je Borusija iz Mehengladbaha na devetoj poziciji.