Pregled 26. kola nemačke Bundeslige

Nakon reprezentativne pauze, nastavljena su nacionalna prvenstva, među kojima i „Bundesliga“. Na devet utakmica postignuto je ukupno 35 pogodaka, što je u proseku skoro četiri gola po utakmici! Sve u svemu, ljubitelji fudbala su svakako mogli da uživaju u mečevima ovog, 26. prvenstvenog kola Prve lige Nemačke „Bundesliga“.

Hertha Berlin 1:3 Hoffenheim

U prvom duelu u sklopu ovog kola, ekipa Hofenhajma nastavila je sa sjajnim igrama u ovoj sezoni, jer su kao gosti bili bolji od Herte iz Berlina, rezultatom 1:3. Domaće je u vodstvo doveo P.Pekarik, a rezultat je poravnao iz jedanaesterca A.Kramarić. U nastavku susreta fudbaler Herte, M.Mittelstadt je dobio drugi žuti (automaski crveni karton) i time odmogao svojoj ekipi koja je sa desetoricom igrača na terenu primila još dva pogotka (N.Sule i A.Kramarić).

Bayern Munchen 6:0 Augsburg

Bajern Minhen je u ostvario najubedljiviju pobedu u  ovom kolu, jer je pred svojim fanovima „pregazio“ ekipu Augsburga sa 6:0. U listu strelaca za „Bavarce“ na ovom susretu su se upisali: R.Lewandowski (het-trik), T.Muller (dva gola) i T.Alcantara.

Freiburg 2:5 Werder Bremen

U najefikasnijem susretu 26. kola nemačkog šampionata, Verder iz Bremena je kao gost trijumfovao nad ekipom Frajburga, rezultatom 2:5. Pogotke za domaći tim postigli su N.Petersen i V.Grifo, dok su za „Zeleno-bele“ mrežu pogodili M.Kruse, F.Bartels i T.Delaney (het-trik).

Hamburger SV 2:1 FC Koln

Hamburger je uspeo da obraduje svoje navijače, nakon trijumfa nad ekipom Kelna, rezultatom 2:1. N.Muller je doneo prednost domaćinima, a rezultat je izjednačio M.Jojić. „Junak“ utakmice je bio L.Holtby koji je svojim golom u nadoknadi vremena u drugom poluvremenu doneo sva tri boda svom timu.

RB Leipzig 4:0 Darmstadt

Novi član „elitnog društva“ nemačkog fudbala, Lajpcig je rutinski savladao ekipu Darmštata, sa ubedljivih 4:0. Strelci na ovoj utakmici za Lajpcig bili su : N.Keita (2 gola), W.Orban i E.Forsberg. Posao domaćina olakšao je fudbaler gostiju, S.Sirigu koji je u 72. minutu bio isključen iz igre.

Schalke 04 1:1 Borussia Dortmund

U derbiju ovog kola, između ekipa Šalkea i Borusije iz Dortmunda nije bilo pobednika, jer je utakmica završena nerešenim rezultatom, 1:1. „Milioneri“ su došli u prednost zahvaljujući pogotku koji je postigao P.E.Aubameyang, dok je konačan rezultat postavio T.Kehrer.

Frankfurt 0:0 Borussia Monchengladbach

Poslednja utakmica u subotnjem programu između Frankurta i Borusije iz Mehegladbaha, završena je najnepopularnijim fudbalskim rezultatom, golova nije bilo. Najbolju priliku za pogodak propustio je M.Fabian koji nije uspeo da realizuje penal u korist ekipe Frankfurta.

Ingolstadt 2:1 Mainz

Nedeljni program svojim duelom otvorili su timovi Ingolštata i Majnca u kojem je domaći tim osvojio ceo „plen“, nakon pobede rezultatom, 2:1. Golove za Ingolštat postigli su R.Bregerie i F.Hadergjonaj, dok je za goste bio prezican L.Oztunali.

Bayer Leverkusen 3:3 Wolfsburg

Poslednja utakmica u ovom kolu donela nam je pravu „dramu“, jer je Bajer Leverkuzen na deset minuta imao 2 pogotka prednosti, da bi na kraju susreta, morali da se spašavaju poraza. Golove za „Farmaceute“ postigli su K.Bellarabi, K.Volland i K.Havertz, dok je za „Vukove“ trostruki strelac bio M.Gomez u razmaku od svega 7 minuta.