ponedeljak, 29. april 2024.

Pregled 27. kola nemačke Bundeslige

U utorak i sredu veče na programu je bilo 27. prvenstveno kolo Prve lige Nemačke „Bundesliga“. Na devet utakmica postignuto je ukupno 22 pogodaka, a najveće iznenađenje ovog kola predstavlja poraz lidera na tabeli, ekipe Bajern Minhena.

Werder Bremen 3:0 Schalke 04

Ekipa Verdera iz Bremena je pred svojim fanovima pomalo neočekivano sa ubedljivih 3:0 savladala tim Šalkea 04. Strelci za „Zeleno-bele“ bili su: T.Gebre Selassie, M.Kruse i M.Eggestein. Verder je u sjajnoj formi trenutno, jer je vezao 7 uzastopnih utakmica u „Bundesliga“  u kojima nije pretrpeo poraz.

Borussia Dortmund 3:0 Hamburger SV

Niz Hamburgera od nekoliko uzastopnih utakmica bez poraza u nacionalnom prvenstvu, prekinut je na gostovanju ekipi Borusije iz Dortmunda, jer su „Milioneri“ ostvarili sigurnu i uverljivu pobedu, rezultatom 3:0. U listu strelaca na ovoj utakmici upisali su se : G.Castro, S.Kagawa, P.E.Aubameyang.

FC Koln 1:0 Frankfurt

Keln je minimalnim rezultatom savladao eliku Frankurta koja je ovom porazom nastavila niz svojih slabih izdanja u poslednjem periodu, a gol odluke postigao je srpski internacionalac M.Jojić u 53. minutu igre.

Hoffenheim 1:0 Bayern Munchen

Najveće iznenađenje u ovom kolu, priredila je ekipa Hofenhajma koja je na svom terenu sa 1:0, pobedila aktuelnog prvaka Nemačke i lidera na tabeli, tim Bajerna iz Minhena kojem je ovo bio tek drugi poraz u sezoni. Jedini gol na utakmici postigao je A.Kramarić u 21. minutu susreta.

Augsburg 2:3 Ingolstadt

Augsburg je u derbiju začelja izgubio od ekipe Ingolštata sa 2:3 i time dodatno zakomplikovao svoju situaciju oko opstanka u eliti. Gosti su u jednom trenutku imali čak 3 golova prednosti zahvaljujući pogotcima S.Kittel, A.Cohen (dva puta), dok su poraz domaćih ublažili P.Verhaegh i H.Altintop.

Darmstadt 0:2 Bayer Leverkusen

„Farmaceuti“ su napokon prekinuli seriju utakmica bez pobede u domaćem šampionatu, nakon trijumfa rezultatom 0:2, na gostovanju ekipe Darmštata. Golove za Bajer iz Leverkuzena postigli su J.Brandt u prvom i K.Volland u drugom poluvremenu. Domaći nakon ovog kola su praktično „prežaljeni“, odnosno prvi tim koji će sigurno napustiti elitno takmičenje.

Borussia Monchengladbach 1:0 Hertha Berlin

Borusija iz Mehengladbaha je savladala tim Herte iz Berlina pred svojom publikom, a jedini gol na susretu delo je domaćeg fudbalera, J.Benes. Herti je ovo bio treći poraz u nizu u nacionalnom prvenstvu.

Wolfsburg 0:1 Freiburg

„Vukovi“ su neprijatno iznenadili svoje fanove, jer su na svom terenu minimalno poraženi od ekipe Frajburga (0:1) i tako prekinuli svoj niz od nekoliko utakmica bez poraza. Jedini pogodak na susretu viđen je u 78. minutu igre, a postigao ga je F.Niederlechner.

Mainz 2:3 RB Leipzig

Lajpcig je vezao i drugi trijumg zaredom, jer su u ovom kolu kao gosti pobedeli ekipu Majnca, rezultatom 2:3. Golove za goste postigli su M.Sabitzer, T.Werner i N.Keita, dok su se za Majnc u listu strelaca upisali J.Samperio i Y.Muto. Domaći tim je utakmicu završio sa desetoricom igrača na terenu, jer je u finišu susreta J.Gbamin dobio direktan crveni karton.