Selekcija Maroka će sa prvog mesta sa 7 bodova u nokaut fazu!

Selekcija Maroka sigurno je najprijatenije iznenađenje ovog Svetskog prvenstva, tj. tim od koga se nije puno očekivalo, ali su kao prvi u grupi uspeli da se plasiraju u nokaut fazu u grupi sa Belgijom, Hrvatskom i Kanadom. Oni su danas u meču poslednje kola grupne faze savladali Kanadu rezultatom 2:1 i to tako što su najpre iskoristili veliki kiks golmana Kanade, Milana Borjana, kada je Ziyech pogodio sa preko 30m, a potom je drugi gol postigao El Nesyri. Kanada je smanjila prvim autogolom na šampionatu sveta, koji je postigao štoper Maroka – Aguerd. Tim rezultatom okončano je i prvo poluvreme. U drugom poluvremenu dosta dosadna igra, sa izuzetnom šansom za Kanadu u 72. minutu kada je najpre Hutchinson pogodio prečku, a potom na odbitak natrčao bek Johnston koji je loptu glavom prebacio preko gola.