utorak, 07. maj 2024.

Sjajan dan za ekipne sportove (3/3): I vaterpolisti u polufinalu

Posle košarkašica i odbojkašica i vaterpolisti Srbije su se plasirali u polufinale OI u Tokiju. Vaterpolisti Srbije su u četvrtfinalu savladali Italiju rezultatom 10:6, a već na poluvremenu ‘Delfini’ su vodili sa 9:3. U prvom poluvremenu je kako odbrana, tako i napad i njegova raznovrsnost su bili na najvišem nivou. U drugom poluvremenu jedini cilj Srbije je bio da održi veliku prednost koja je stečena. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Filip Filipović sa 3 postignuta gola.

U polufinalu nas čeka derbi utakmica između prva dva favorita za titulu – Španije koja je bila najbolja u grupnoj fazi i Srbije koja je bila najbolja danas na startu elininacione faze. U drugom polufinalu Grčka čeka pobednika meča između Mađarske i Hrvatske. Trenutno sredinom trećeg perioda Mađarska vodi sa 7:5.