utorak, 21. maj 2024.

Đere bez glavnog žreba na Mastersu u Parizu

Srpski teniser Laslo Đere nije uspeo da se plasira u glavni žreb Mastesa u Parizu. Đere je u poslednjem kolu kvalifikacija poražen od Amerikanca Markosa Đirona rezultatom 2:0, po setovima 7:6 (7:5) 7:6 (7:5).

Kao što i sam rezultat pokazuje meč je bio više nego izjednačen. U prvom setu smo videli po brejk sa obe strane, a na kraju je set otišao u taj brejk. Điron je bio mirnije ruke i prvi taj brejk je dobio sa 7:5.

U drugom setu Đere je imao odgovor. Srpski teniser je uspeo da napravi brejk, ali je poklekao u najgorem trenutku. Pri rezultatu 5:4 Đere je imao servis za izjednačenje u setovima, ali mu se rukla stegla. Điron je napravio brejk, te je i drugi set otišao u drugi set. Ipak, sada je psihološka prednost bila na strani Đirona, koji je to znao da iskoristi i reši meč u dva seta.