četvrtak, 25. april 2024.

Francuska na krilima Mbapea do 1/4 finala!

Selekcija Francuske novi je učesnik 1/4 finala posle Holandije i Argentine. Oni su u meču odigranom od 16 časova savladali Poljsku rezultatom 3:1, uz gol Girouda koji je postao najbolji strelac u istoriji Francuske reprezentacije, na listi je pretekao legendardnog Thiery Henry-a, dok je dva pogotka postigao Mbappe, uz asistenciju za prvi gol.

Pored terenske dominacije Francuske, prvu priliku poropustila je selekcija Poljske, tj. Levandovski u 21. minutu, kada je šutirao pored gola. U 30. minutu propuštena šansa Girouda, a nova pretnja po gol Llorisa u 38. minutu kada je Zielinski propustio šansu, da bi na odbijenu loptu natrčao Kaminski, ali je defanzivac sklonio šut sa gol linije. U 44. minutu Francuska je stigla do prednosti golom Girouda na asistenciju Mbapea. Isti igrač propustio je prliku u 66. minutu, da bi u 74. minutu sjajnim udarcem Mbappe doneo dupliranu prednost, a u prvom minutu nadoknade i prednost od 3:0 posle sjajnog udarca u maniru Tijeri Anrija. Konačan rezultat postavljen je iz penala za Poljsku u poslednjem minutu nadoknade, rukom je igrao Upamecano, VAR je zvao glavnog sudiju, prvi pokušaj Levandovskog je odbranio Lloris, ali je penal ponovljen zbog kretanja golmana van linije, da bi iz drugog puta isti igrač postavio konačnih 3:1.

Francuska čeka pobednika meča Engleske i Senegala.