Borac iz Banja Luke će da ugosti Levski iz Sofije večeras od 20:30 u okviru 1. kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Utakmica će biti odigrana na “Gradskom stadionu Banja Luka“, a nema dileme da nas očekuje prava borba.
Borac Banja Luka
Borac je četvrti put postao šampion BiH, a pored toga su osvajali i Kup jednom, Mitropacup takođe jednom, dok su pet puta bili šampioni druge lige, a jednom čak i Jugoslavije. Igrački kadar im je sačinjen od mahom domaćih fudbalera, uz ponekog stranca, a svakako da im je mladi Matej Deket prva uzdanica tima, pred kim je velika budućnost, ali tu su i Mladen Jurkaš, Damir Hrelja, David Vuković, Viktor Rogan, i tako dalje.
Levski Sofia
Levski iz Sofije je daleko bogatiji i poznatiji, ima 27 titula šampiona Bugarske, 26 osvojenih Kupova i 3 puta je osvojio Super Kup. U svom timu ima igrače koji vrede i po nekoliko miliona evra, a to su Maicon, Christian Makoun, Serginho, Everton Bala, Svetoslav Vutsov, i tako dalje. Nije to reč o klasičnom bugarskom timu, već gotovo o Brazilu, ali i o Evropi u jednom klubu, s obzirom na to kako širok i raznolik roster imaju.
O utakmici
Pred fudbalerima Borca iz Banje Luke je vrlo težak zadatak, a u goste im stiže bugarski velikan Levski iz Sofije, tim sa velikom tradicijom i evropskim renomeom. Gradski stadion u Banjoj Luci biće poprište prvog čina ovog izuzetno uzbudljivog dvomeča. Obe ekipe su svesne da prolazak u narednu rundu donosi ne samo finansijsku injekciju, već i ogroman vetar u leđa na startu nove sezone, zbog čega se očekuje taktičko nadmudrivanje od prvog sudijskog zvižduka.
Borac ulazi u ovaj meč sa jasnom ambicijom da pred svojim frenetičnim navijačima ostvari pozitivan rezultat pre revanša u Sofiji. Banjalučani su tokom pripremnog perioda pokazali zavidnu defanzivnu čvrstinu i taktičku disciplinu, što je zaštitni znak ekipe. Fokus domaćeg tima biće na stabilnoj igri u veznom redu i sprečavanju brzih tranzicija bugarskog tima, dok će šansu u napadu vrebati kroz prekide i individualni kvalitet krilnih fudbalera. Za Borac je od ključne važnosti da ne podlegne pritisku važnosti meča i zadrži hladnu glavu tokom svih devedeset minuta.
Sa druge strane, Levski iz Sofije stiže u Bosnu i Hercegovinu sa namerom da opravda ulogu blagog favorita koju ima na papiru. Bugarski tim je tokom letnjih priprema igrao izuzetno efikasno, postigavši veliki broj golova na prijateljskim utakmicama (čak 16 golova na 4 utakmice) što jasno ukazuje na njihovu napadačku orijentaciju. Levski poseduje brze i tehnički potkovane fudbalere koji mogu jednim potezom da reše meč. Njihova strategija će verovatno biti usmerena na rani pritisak kako bi postigli zlata vredan gol u gostima i tako potpuno preuzeli kontrolu nad ovim dvomečom.
Predlog za klađenje
Probaćemo sa predlogom “X2&0-3” po kvoti 1.63 i ovde jer ne verujemo u rano raspucavanje, a ipak bismo blagu prednost dali iskusnijim Bugarima.



![[PREMIUM] Nemačka vs Hrvatska (Poeni igrača)](https://www.sportskenovosti.net/wp-content/uploads/2020/11/basketball-court-4158462_640-218x150.jpg)
![[PREMIUM] Francuska Liga 1: Najava, prognoza i izostanci igrača (subota 22.8.2026)](https://www.sportskenovosti.net/wp-content/uploads/2023/03/liga-1-218x150.jpg)
![[PREMIUM] La liga, 22.Avgust](https://www.sportskenovosti.net/wp-content/uploads/2026/05/predlozi-najave-la-liga-218x150.webp)
