četvrtak, 18. april 2024.

Senzacija Južne Koreje!

Ogromna senzacija viđena je juče, kada je Južna Koreja pobedila Portugal rezultatom 2:1. Nakon prva dva kola, imali su svega bod, i to iz remija sa Urugvajem, a gol su primili već u 5. minutu, kada je napadač Brage, Ricardo Horta, bio precizan. Postigli su Korejanci gol u prvom delu igre, ali je poništen zbog ofsajd pozicije. Ipak, nešto kasnije, Kim Young-Gwon uspeo je da poravna rezultat, a na poluvreme su otišli bez pobednika.

Daleko manji posed Koreje u drugom poluvremenu, pretio je i Portugal, ali nešto manje nego u prvom delu igre, da bi potom u samoj nadoknadi vremena, čovek odluke bio najbolji pojedinac Son Heung-Min, koji je solo prodorom sa svoje polovine perfektno uposlio saigrača, Hwang Hee-Chan-a, a ovaj je matirao golmana za konačnih 2:1 i plasman Južne Koreje u osminu finala, sa 2. mesta.

Slika: Printscreen (YouTube)