ponedeljak, 29. april 2024.

Sjajna Češka ide dalje!

Sjajna Češka, ili bezidejna Holandija, a možda čak i kombinacija ta dva. Češka je uspela da prođe u četvrtinu finala Evropskog prvenstva, a pobedila je rezultatom 2:0. Golove su postigli Tomas Holes u 68. minutu i Patrik Shick u 80. minutu utakmice.

Prvo poluvreme je bilo nešto mirnije, uz više taktiziranja i veću dozu opreznosti. Drugo poluvreme sa sobom donosi i uzbudljiviji fudbal, a Donyell Malen je propustio najbolju priliku za Holandiju, jer 1 na 1 sa Tomasom Vaclikom nije uspeo da da gol. Ubrzo nakon toga, Matthijs de Ligt je rukom spasio izglednu šansu Shicka, koji bi išao sam na golmana, i nakon VAR revizije, dobio je crveni karton. Nije dugo trebalo Česima da naprave presing na svim linijama terena, a svega 13 minuta iza crvenog kartona su „načeli“ Holanđane, a 12 minuta iza toga su i duplirali prednost.

Slika: Printscreen (YouTube)