sreda, 01. maj 2024.

Svetski šampion nesalomiv!

Uzbudljiv meč viđen je večeras između Francuske i Australije, a favorizovani svetski šampion uspeo je da slavi rezultatom 4:1. Iako su Francuzi krenuli ofanzivno, Craig Goodwin je na asistenciju fudbalera Melburn Sitija, Mathew Leckie-a, uspeo da postigne gol za 1:0 već u 9. minutu utakmice. Delovalo je da su se Australijanci rastrčali, ali nisu bili preterano opasno u nastavku meča.

Što se tiče opasnosti Australije, osim još jedne dobre prilike Irvine-a krajem prvog dela igre, to bi bilo sve. Naravno, od njih se nije očekivalo da bodove traže protiv svetskog šampiona. Francuzi su nastavili sa napadima koji su se nizali jedan za drugim, i bilo je pitanje vremena kada će da okrenu rezultat. Golove za Francusku postigli su Rabiot, Giroud (x2) i Mbappe, što je bilo sasvim dovoljno da upišu tri boda i mirno uplove u nastavak Mundijala.

Slika: Printscreen (YouTube)