Bengalsi prekinuli post u plej ofu

Sinsinati Bengalsi plasirali su se u divizionu rundu plej ofa.
Bengalsi su na svom terenu u okviru vajld kard runde savladali Las Vegas Rejderse rezultatom 26:19 i tako prekinuli post od 31. bez pobede u plej ofu.

Apsolutno zaslužena pobeda za Sinsinati koji je tokom većeg dela kontrolisao meč. Na poluvremenu su imali prednost od 20:13, a ta prednost je mogla biti i veća.

U drugom poluvremenu viđena je još veća borba. Bengalsi nikako nisu uspeli da prelome utakmicu u svoju korist. Na kraju Vegas je imao šansu da dođe do izjednačenja, a ključni momenat bio je intersepšn Dereka Kara na 12 sekundi do kraja utakmice.

Kvoterbek Sinsinatija Džo Burou utakmicu je završio sa 24/34 kompletirana dodavanja za 244 prebačena jarda uz dva pasa za tačdaun.

Sa druge strane Derek Kar je imao 310 prebačenih jardi uz po jedan tačdaun, intersepšn, ali i fambl.