subota, 04. maj 2024.

Liga šampiona 2022/23: Klaksvik – Bodo/Glimt (najava utakmice)

Danas je na programu deset revanš mečeva kvalifikacija za Ligu šampiona, a na Farskim Ostvrima, sastaće se šampion ove ostrvske državice – Klaksvik i šampion Norveške – Bodo Glimt. U prvom meču rezultat je bio 3:0 za Bodo. NAJAVU ZA PROŠLI MEČ MOŽETE DA PROČITATE KLIKOM NA LINK https://www.sportskenovosti.net/liga-sampiona-2022-23-bodo-glimt-klaksvik-najava-utakmice-254680/

Prvi susret i oba tima u ofanzivnim varijantama i formacijama 4-3-3, ali osim golova Bodo-a, nismo videli neki prezanimljiv meč, uz golove, Bodo je promašio još jednu stopostotnu šansu i to je bilo sve, razlika u kvalitetu je bila evidentna što pokazuje i činjenica da ekipa Klaskvika nije nijednom ozbiljno ugrozila gola Bodo-a.

Ono što mora da tera Norvežane na oprez jeste meč Klaksvika iz 2020-te godine, kada su u okviru iste runde kvalifikacija dobili Slovan iz Bratislave sa 3:0 i na taj način prošli dalje, po prvom susretu gotovo u potpunosti smo sigurni da to ovog puta ne može da bude slučaj i da će Bodo i u drugom meču dominirati, pre svega jer su naviknuti da igraju na uslove koji bi mogli da ih sačekaju na Farskim Ostrvima, naš predlog je igra 1P0-1&2P1-3 (prvo poluvreme od 0 do 1 gol na meču i drugo poluvreme od 1 do 3 gola) po kvoti 1,95.